Nyheder

Generalforsamling GUGF

nyhed_small_test

Indbydelse til generalforsamling. 

Torsdag den 27/2-2020 kl. 18:00 på Svostrup kro

Ordinær generalforsamling med dagsorden iflg. vedtægterne. Forslag til dagsorden skal afleveres skriftligt til formanden senest 20. februar 2020. Så kom og vær med til at gøre en forskel. 

Efter generalforsamlingen byder GUGF på stegt flæsk på Svostrup kro til de første 30 der tilmelder sig på Facebook

Juletræsfest '19

nyhed_small_test

Indbydelse til Juletræsfest

Søndag den 1/12-2019 kl. 14-16 i Grauballe-hallen

Entre: 20 kr. pr. barn (som skal have en slikpose - voksne gratis)

Der kan købes kaffe, æbleskiver, sodavand
Amerikansk lotteri – sjov for alle aldre!

Og selvfølgelig går vi om juletræet, synge nogle julesange og hilser på JULEMANDEN!

Arrangør: Grauballe Skoles 1. klasse, for GUGF

Gymnastik sæson 2019-20

Gymnastik i GUGF
Sæson 2019-20
Opstart for alle hold uge 36

  • Tirsdag 17-18:
    • Minifræsere (5-6 år) ved Mariann Pinkalski
  • Tirsdag 16-17:
    • Luftens Helte (1. til 3. kl.) ved Kathrine Riberholt & Emma Fårvang
  • Onsdag 16:30-17:30:
    • Forældre/barn (1-3 år) ved Lonnie Jensen & Marianne Juul Møller
  • Torsdag 16-17:
    • Krudtuglerne (3-4 år) ved Vibe Aachmann & Lonnie Jensen
  • Tirsdag 18-19:
    • Juniorspring (fra 4. kl.) ved Lykke Kærbye & Simon Thorsen

Tilmeld på kontingent eller gymnastik siden.
 

Håndbold: Træningstider 2019/2020 sæsonen

Træningstider  for 2019/2020 sæsonen i Grauballe Forum:

Hold Årgang Tidspunkt Træner Opstart
Trille Trolle mix 2014-17
m/forældre
Mandag
16.15-17.15
Mia Christensen
Rikke Uldum
2/9
U6/7/8 mix 2011-13
0.-2. kl.
Onsdag
17.30-19.00
Kim Lerche 25/9
U9/11 Mix 2008-11
3-5 kl.
Torsdag
17.00-18.30
Camilla Højer Brix 24/10
U13 piger i
Samarb. med
Gødvad IF
2006-07
6-7 kl.
Torsdag
18.30-20.00
Birgitte Henriksen
Ole Andersen
Helle Juhl Nielsen
15/8

 

Ungdomsfodbold, opstart forår 2019

Opstart drenge og pige fodbold

Så er det tid til at få fundet fodboldstøvlerne frem fra gemmerne.

Trænings- og opstartstider-tider:

  • U6/Bold&leg: opstart 28/3 - træner Kohan Park
    • Torsdag 16:30 - 17:15
  • U7, 8 mix/0+1. kl.: opstart 28/3 - trænere Morten Høgh & Anners Bollerup
    • Torsdag 17:00 - 18:15
  • U9 mix/2. kl.: opstart 28/3 - trænere Kasper Larsen & Christian Mortensen
    • Torsdag 17:00 - 18:15
  • U10 drenge/3. kl.: opstart lørdag 30/3 kl. 10 i Lemming - trænere Troels & David
    • Tirsdag i Grauballe 17:00 - 18:30
    • Torsdag i Lemming 17:00 - 18:30
  • U11 drenge/4. kl.: opstart lørdag 30/3 kl. 10 i Lemming - trænere Kasper & Adreas
    • Tirsdag i Grauballe 17:00 - 18:15
    • Torsdag i Lemming 17:00 - 18:30
  • U11 piger/4. kl.: opstart 27/3 - træner Adam Nielsen
    • Onsdag 16:30 - 18:00 
  • U13 piger: opstart 28/3 - træner Kathrine Riberholt
    • Torsdag 16:30 - 18:00 v/Stadion
  • U13/14 drenge: opstart 12/3
    • Tirsdag i Grauballe 16:45 - 18:15 v/Stadion
    • Torsdag i Lemming 17:00 - 18:30