Gymnastik

Gymnastik sæson 2020-21

Gymnastik i GUGF
Sæson 2020-21
Opstart for alle hold uge 39

  • Tirsdag 16-17:
    • Minifræsere (5-7 år) ved Mariann Pinkalski
  • Onsdag 17-18:30:
    • Juniorspring (fra 1. kl.) ved Lykke Kærbye Ysøe & Simon Drachmann

Tilmeld på kontingent eller gymnastik siden.

*Forældre/barn og Krudtuglerne erstattes af Trille Trolle Mix, se under håndbold. Luftens helte er slået sammen med Juniorspring.
 

Gymnastikopvisning 2020 aflyst

GYMNASTIKOPVISNINGEN AFLYST! 

Søndag den 29. marts kl. 10, i Grauballe Forum hallen (dørene åbner 9:30)

Program (ca. tider)

  • 10:00 - Fælles indmarch
  • 10:15 - Forældre-barn
  • 10:35 - Krudtuglerne
  • 11:00 - Opvisningshold
  • 11:30 - Minifræserne
  • 11:50 - Luftens helte
  • 12:10 - Junior spring
  • 12:30 - Udmarch

Entré for tilskuere over 15 år: 30,- kr
Der vil være udtrækning af præmier på biletterne
Der vil være mulighed for køb af drikkevarer mm.

Vi ses!

/GUGF - Gymnastikudvalget

Gymnastik sæson 2019-20

Gymnastik i GUGF
Sæson 2019-20
Opstart for alle hold uge 36

  • Tirsdag 17-18:
    • Minifræsere (5-6 år) ved Mariann Pinkalski
  • Tirsdag 16-17:
    • Luftens Helte (1. til 3. kl.) ved Kathrine Riberholt & Emma Fårvang
  • Onsdag 16:30-17:30:
    • Forældre/barn (1-3 år) ved Lonnie Jensen & Marianne Juul Møller
  • Torsdag 16-17:
    • Krudtuglerne (3-4 år) ved Vibe Aachmann & Lonnie Jensen
  • Tirsdag 18-19:
    • Juniorspring (fra 4. kl.) ved Lykke Kærbye & Simon Thorsen

Tilmeld på kontingent eller gymnastik siden.
 

Gymnastikopvisning 2019

Husk gymnastikopvisningen.

Søndag den 31. marts kl. 10, i Grauballe Forum hallen.

 

Gymnastik sæson 2018-19

Gymnastik i GUGF
Sæson 2018-19
Opstart for alle hold uge 37

  • Tirsdag16-17:
    • Minifræsere (5-6 år) ved Mariann Nakano
  • Tirsdag 17-18:
    • Luftens Helte (1. til 3. kl.) Mangler trænere
  • Tirsdag 18-19:
    • Juniorspring (fra 4. kl.) ved Jens Madsen og Dennis Bjerregaard
  • Tirsdag 20-21:
    • Crossfit (voksne) Mangler træner
  • Onsdag 17-18:
    • Forældre/barn (1-3 år) ved Lonnie Jensen
  • Torsdag 16-17:
    • Krudtuglerne (3-4 år) ved Marie Lykke Pedersen og Tanja Trokoz (obs. der opfordres til at forældre deltager i undervisning modsat tidligere år)

Tilmeld på kontingent eller gymnastik siden.